آنچه باید در مورد بازاریابی اینستاگرام بدانید

0

این روز ها بازاریابی اینستاگرام به عنوان یکی از مهم ترین کانال های اجتماعی برای معرفی و تبلیغ کسب و کار مطرح است. هر تاجر و کسبه ای که تا کنون از این شبکه ی اجتماعی وسیع استفاده نکرده است، امکان و شانس بزرگی را از دست داده است. با اینستاگرام مارکتینگ می توانید در یک شبکه ی بزرگ شرکت خود را معرفی کنید و حتی کسب و کار کوچک یا برند شخصی خود را به عده ی کثیری در سراسر دنیا معرفی کنید.

1 - آنچه باید در مورد بازاریابی اینستاگرام بدانید

اینستاگرام یک فضای جذاب در برابر دیدگان هر فردی است، پر از تصاویر زیبا و عکس های نفس گیر و چشم نواز. این روز ها شبکه ی اجتماعی اینستاگرام بیش از 800 میلیون کاربر فعال در سراسر دنیا دارد. اما باور کنید که اینستاگرام فراتر از یک مجموعه ی عکس زیبا و جذاب است. این برنامه در حال حاضر یکی از استراتژی های اصلی بسیاری از تجارت های کوچک و بزرگ برای کسب بازار است. مردم این روز ها با محتوا های دیجیتال موجود در شبکه های اجتماعی به راحتی ارتباط برقرار می کنند. بازاریابی اینستاگرام در حال حاضر می تواند بازاری بسیار بزرگ تر از آنچه که به صورت سنتی تا کنون کسب کرده اید را برای شما به ارمغان آورد. تنها کافیست به صورت درست اصولی از ویژگی های بی نظیر این شبکه ی اجتماعی قدرتمند در کسب و کار خود بهره ببرید.

چرا از بازاریابی اینستاگرام استفاده کنیم؟

اینستاگرام پر استفاده ترین ابزار تجاری است که می توانید محصولات خود را در آن به فروش برسانید و سرویس های خود را ارائه دهید. در عصر دیجیتالی امروز، برند سازی تا حد زیادی به رسانه های تصویری نظیر عکس و ویدئو وابسته است. زیرا که این تصاویر هستند که می توانند بسیار تاثیرگذار تر از یک متن خالی باشند و قادر هستند احساسات افراد را برانگیخته کنند و آن را به یک اقدام تبدیل کنند. مطالعات نشان داده است که با استفاده از بازاریابی اینستاگرام برای کسب و کار خود، شانس شما برای اینکه بتوانید کامنت و لایک افراد را دریافت کنید و اثر موثری بر روی افراد بگذارید تا 40 درصد بیشتر از این است که تنها از یک متن برای تبلیغات خود بهره ببرید. شما می توانید با استفاده از یک سری راهکار ها افراد بیشتری را به دایره ی بازدید کنندگان اینستاگرام خود بیاورید.

محتوای بصری از اصول اینستاگرام مارکتینگ است

بازاریابی اینستاگرام تمرکز شدیدی بر روی تبلیغات با استفاده از جذابیت های بصری دارد. اگر شما می خواهید دایره ی افرادی که در اینستاگرام شما را دنبال می کنند و محصول و سرویس شما را خریداری می کنند بیشتر شود، قرار دادن پست های جالب یکی از تکه های این پازل است. این اصل بر این مبنا بنا نهاده شده است که افراد به صفحاتی جذب می شوند یا صفحاتی را دنبال می کنند که پست های آموزشی و سرگرم کننده ی جذاب روی آن ها آپلود شده باشد. چه یک مقاله ی سرگرم کننده را روی صفحه ی خود قرار داده باشید و چه از یک اینفوگرافی استادانه استفاده کرده باشید، یک پست اینستاگرام که جهت اینستاگرام مارکتینگ آماده شده است باید بتواند مردم را از طریق اخبار خود جذب کند و به آن ها انگیزه ای دهد تا اقدام به پیگیری صفحه ی شما کنند. در غیر اینصورت آنچه که بر روی صفحهی خود قرار داده اید از نظر بازاریابی اینستاگرام فاقد ارزش تجاری است.

2 - آنچه باید در مورد بازاریابی اینستاگرام بدانید

اینستاگرام مارکتینگ باعث جلب اعتماد می شود

یکی از راه هایی که می توانید در کسب و کار خود پیشرفت کنید، جلب رضایت مشتری های فعلی و مشتری های بالقوه ای است که می توانند مشتری بالفعل محصول یا سرویس شما شوند. حال چگونه در فضایی مجازی این اعتماد قرار است شکل بگیرد؟

یکی از شیوه های جلب اعتماد افراد، در میان گذاشتن بازخورد افرادی است که محصولی خاصی را از شما خریداری کرده اند یا از سرویس شما استفاده کرده اند. این بازخورد می تواند از جانب مشتری در قالب یک کامنت در زیر پست صورت بگیرد. همچنین معمولا مشتری ها پس از دریافت کالا پیام دایرکتی را برای شما ارسال می کنند؛ شما می توانید با نشر این پیام در صفحه ی اینستاگرام خود باعث شوید افراد به شما اعتماد بیشتری کنند و همچنین مشتری های فعلی نیز ترغیب به خرید دوباره از شما شوند.

3 - آنچه باید در مورد بازاریابی اینستاگرام بدانید

نکته کلیدی برای بهره بردن از بازاریابی اینستاگرام

تمام کمپانی ها و مشاغلی که قصد استفاده از اینستاگرام مارکتینگ را دارند، سوالات متداولی در ذهنشان پیش می آید و می خواهند بدانند مهم ترین فاکتور های لازم برای افزایش درآمد و کسب سود بالا در اینستاگرام چیست. اما مشکل اینجاست که آن ها بر روی سوالات اشتباهی تمرکز کرده اند. آن ها می خواهند بدانند چطور در اینستاگرام فروش داشته باشند، چطور محصولات خود را ارتقاء دهند یا اینکه چطور فروش خود را در اینستاگرام افزایش دهند. اما حقیقت این است که شما هرگز در بازاریابی اینستاگرام موفق نخواهید شد، مگر اینکه دقیقا بداند چگونه درست ترین نوع عکس ها را گرفته و چگونه آن ها را انتخاب کنید. اینستاگرام مارکتینگ بر پایه ی تبلیغات بصری است و اگر شما قادر نباشید بهترین عکس ها را گرفته و انتخاب کنید، در این بازار موفق نخواهید شد و رقیبان از شما پیشی می گیرند.

توجه داشته باشید که در عصری که در آن زندگی می کنیم، استفاده از اینستاگرام برای تبلیغات یک انتخاب نیست. اگر شما از این ابزار قدرتمند جهت جذب مشتری در کسب و کارتان استفاده نکنید، از رقیبان خود عقب افتاده و محکوم به حذف خواهید بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.