تجربه کاربری UX چیست؟

0

اگر بخواهیم خیلی کوتاه تجربه کاربری UX را شرح دهیم، میتوان اینگونه بیان کرد، تجربه کاربری UX همان چیزیست که شما بعنوان یک کاربر پس از ورود به محیط یک وبسایت مشاهده میکنید، شامل دسترسی به تمام قسمت های کاربری سایت مانند، صفحات تماس باما، درباره ما، لینکها، محصولات، پروفایل و… می شود.

فرض کنید شما یک کاربر هستید که برای اولین بار می خواهید از یک سایت، برنامه وب و یا نرم افزار استفاده کنید. شما با وارد شدن به سایت مورد نظر سوالاتی برایتان پیش خواهد آمد که این وب سایت چقدر می تواند برای من مفید باشد؟ آیا توانایی کار با محیط سایت برای من آسان است؟ آیا من می توانم از سایت بهترین استفاده را ببرم؟

یک محقق به نام دکتر دونالدفورمن نظریه ی تجربه کاربری را بیان کرد به این صورت که در تصمیمات یک سیستم (نرم افزار، سایت و غیره) نیازهای کاربران باید مورد توجه اولویت اصلی طراحی قرار بگیرند.

تمامی سوالاتی که در حین کار با سیستم، برای کاربر بوجود می آیند، بایستی توسط سیستم پاسخ داده شوند. احساسی که مخاطبین زمانی که با یک سیستم ارتباط برقرار می کنند یا به عبارت دیگر رابطه ای که بین انسان و کامپیوتر ایجاد می شود را تجربه کاربری( User EXperience یا بصورت مخفف UX) گفته می شود.

طراحان تجربه کاربری UX چه کارهایی را انجام می دهند؟

طراحان تجربه کاربری  UX افرادی هستند که بر روی UX یعنی ظاهر اشیا کاری انجام می دهند. همان مثال که گفتیم را در نظر بگیرید: طراحان سوالات کاربران را مورد بررسی قرار می دهند و براساس آن ها سایت را طراحی می کنند. با این عمل شما می توانید یک کاربر عادی را به کاربر دائمی تبدیل کنید.

کارهایی که طراحان تجربه کاربری انجام می دهند:

سهولت کاربری را مورد بررسی قرار می دهند.

ارزش یک سیستم را درک می کنند.

بازدهی عملکرد یک سیستم مورد بررسی قرار می دهند.

درباره ی تجربه کاربران و ارزیابی حس آن ها در یک سیستم تحقیق می کنند.

باید توانایی ایده پردازی را داشته باشد.

اطلاعات کاربران را جمع آوری کند و آن ها را تحلیل کند.

باید با کاربران نهایی محصول صحبت کنند.

تجربه کاربری عالی و عوامل طراحی

طراحی سایتی که کار با آسان باشد، تجربه کاربری محسوب نمی شود. در واقع برای اینکه ما یک وب سایت موفق داشته باشیم باید هر دو عوامل طراحی یعنی قابلیت استفاده خوب و تجربه کاربری خوب را داشته باشیم. به عنوان مثال شما یک وب سایتی طراحی کرده اید که کاربر به راحتی می تواند با آن کار کند. اما زمانی که می خواهد خریدی را انجام دهد با مشکلات خرید همچون هزینه ی تحویل محصول، زمان تحویل محصول و غیره مواجه می شود. این یک تجربه ی بد برای مشتریان و مخاطبین است که با آن مواجه شده و باعث می شود که دیگر به سایت شما مراجعه نکنند.

عوامل تشکیل دهنده ی تجربه کاربری UX

  • عوامل انسانی
  • قابلیت دسترسی
  • بازاریابی

این 3 عامل وقت زیادی از طراحان را می گیرد و به همین خاطر است بعضی از کسب و کارها موفق نیستند. اگر می خواهید کسب و کار شما نیز مانند دیگر شرکت ها و سازمان ها موفق باشد باید این 3 عامل را سر لوحه ی طراحی و کارتان قرار دهید.

اصول اساسی تجربه کاربری برای یک سایت کاربر پسند

  • مطالب مفید: مطالبی که برای سایت قرار می دهید باید برای مخاطب جذاب، مفید و نیز بتواند نیازهای آن را برطرف کند.
  • رابط کاربری آسان: طراحی سایت باید به گونه ای باشد که هر شخص با هر سنی بتواند به راحتی با محیط آن کار کند و از امکانات و خدمات سایت استفاده کند.
  • طراحی منطبق با محتویات: شما باید با توجه به محتویات وب سایتتان آن را طراحی کنید. منظور از طراحی با محتویات سایت این است که از تصاویر و رنگ های مناسب برای سایت استفاده کنید. به عنوان مثال سایتی که برای کودکان می باشد باید از رنگ های شاد و تصاویر کارتونی استفاده شود نه اینکه از رنگ های تیره استفاده شود.
  • قابلیت انتشار: مهم است که سایت شما قابلیت انتشار با تمامی رسانه های اجتماعی را داشته باشد.
  • در نظر داشتن معلولین: یک سایت حرفه ای سایتی است که برای افراد معلولین مانند نابینایان قابلیت استفاده از کدهای Stream Reader را قرار دهد.
  • جلب اعتماد مخاطبین: بیشتر کاربران به تبلیغات اعتماد ندارند و به محتویات آن ها توجه نمی کنند. شما باید این توانایی را داشته باشد که اعتماد مخاطبین خود را جلب کنید. اینکه بدانید چگونه اعتماد آن ها را نسبت به خرید محصول و محتویات سایت جلب کنید.

مفاهیم مرتبط با طراحی تجربه کاربری UX

اسکچ

اسکچ در مرحله ی ایده پردازی برای ایجاد طرح و صحبت کردن درباره ی آن بیان می شود. اسکچ می تواند هم جزئی و هم کلی یا طراحی باشد.

وایرفریم

وایرفریم نتیجه ی نهایی یک اسکچ که تمام محتویات را طراحی کرده تا طراح آن را برای مرحله ی بعد بفهمد را بیان می کند.

پروتوتایپ

پروتوتایپ یا با جزئیات کم نمایش داده می شود یا با جزئیات زیاد. اینکه تیم شما کدام حالت را انتخاب می کند بستگی به استراتژی تیم شما دارد.

رابط کاربری (UI)

رابط کاربری واسطی بین کاربر و محصول است که کاربر با استفاده از رابط کاربری که شامل UL Kit

است می تواند از محصولات و خدمات شما استفاده کند.

UL Kit

این نمونه تمام جزئیات و اجزای طرح را برای استفاده کاربران قرار داده است.

Mockup

این نمونه به طراحی دموی کلی طرح شما می پردازد که این طرح در نسخه های موبایل و وب به چه صورت نمایش داده می شود.

User Flow

در پایان طرح آماده برای تحویل دادن به کاربران آماده است و  User Flowپروسه ی کلی از طرح شما را به شما نمایش می دهد.

چند نکته در خصوص تجربه کاربری

مدیریت پروژه: با این فرآیند می توان به طراحی کاربر محور کمک کرد.

 بررسی کاربران: اینکه کاربران چه نیاز و انگیزه ای از بازدید سایت دارند در طراحی سایت شما کمک بسیار خواهد داشت.

 ارزیابی فرآیندها: با بررسی امکانات سایت برای نیاز کاربران می توان سریع تر آن ها را به هدفشان برسانید.

معماری اطلاعات: ساختار و نحوه ی ارائه ی اطلاعات به کاربران را شامل می شود.

تعامل: اینکه سایت شما بتواند با کاربران خود تعامل داشته باشد در رشد آن بسیار موثر است.

 طراحی بصری: اینکه طراحی شما به بهترین نحو باشد و زیبایی آن کاربران را به وجه بیاورد بسیار مهم است.

 استراتژی محتوا: هدف شما از ایجاد یک سایت چیست؟ اگر سایت شما فروشگاهی است پس کاربر باید در حین ورود به سیستم، اطلاعات محصولات را دریافت کند.

توجه به معلولین: همانطور که گفتیم یه سایت حرفه ای باید برای تمامی افراد طراحی شده باشد و افراد نابینا نیز بتوانند از آن استفاده کنند.

 آنالیز وب: برای موفقیت و اول شدن سایت خود را با دیگر رقبای خود مقایسه کنید و اشکالات خود را برطرف کنید.

نکته ای که در نهایت باید به آن اشاره کنیم، این است که تجربه کاربری UX تنها به وب سایت ختم نمی شود و امروزه در بسیاری از تجهیزات دیجیتالی مانند گوشی موبایل، نرم افزارها، گجت ها و حتی طراحی محیطی هم کاربرد دارد. و به صورت یک رشته دانشگاهی نیز امکان تحصیل در آن فراهم می باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.