۱۲ راه برای بهتر شدن کسب و کار در اینستاگرام

کسب و کار در اینستاگرام

0

بازار تبلیغات در اینستاگرام، یک بازار داغ است. برای بهتر شدن کسب و کار در اینستاگرام باید یک سری استراتژی های خاصی داشته باشید. ۱۲ راه زیر، راه های مفیدی برای بهتر شدن کسب و کار در اینستاگرام شما، می باشد.

اینستاگرام یکی از تجاری ترین شبکه های اجتماعی دنیاست. به راحتی معلوم که چرا!؟ این نرم افزار بیش از ۵۰۰ میلیون کاربر فعال دارد که بطور متوسط ماهانه ۹۵ میلیون عکس و ویدئو پست می کنند. این کاربرا همچنین روزانه ۴٫۲ میلیارد پست را لایک می کنند.

با توجه به آمار emarketer پنجاه درصد برند های جهانی، از طریق این نرم افزار نیز تبلیغات خود را انجام می دهند. ۵۰ درصد کاربران نیز حداقل یک پیج تجاری را در لیست فالوویینگ خود دارند. ۷۵ درصد کابران این نرم افزار، پس از دیدن صفحه ی یک برند، ترغیب می شوند تا به وبسایت آن نیز سری بزنند. 

bio جالبی بنویسید

بهتر شدن کسب و کار در اینستاگرام

خواندن این بخش برای کاربر، تنها چند ثانیه طول می کشد، اما اطلاعات زیادی را در این چند ثانیه می توانید به بیننده ی خود منتقل کنید. Bio شما باید شامل خلاصه ای از نوع کسب وکار شما باشد، یا برند شما را در چند کلمه تعریف کند. بیوگرافی یا همان bio، اولین راه ارتباط شما با مخاطبان شما است.

تصویر مناسبی برای پروفایل خود انتخاب کنید

ترجیحاً عکس پروفایل شما باید لوگوی شما باشد. اگر لوگوی خاصی ندارید نام برند و یا زمینه کسب وکار خود را به صورت عکس نوشته های زیبا، روی پروفایل خود قرار دهید. از گذاشتن عکس منظره و یا طبیعت یا حتی خودتان، فکر هم نکنید! تصویری که در یک نگاه شما را تعریف کند از بهترین راه های  بهتر شدن کسب و کار در اینستاگرام می باشد.

همواره از یک فیلتر برای عکس های خود استفاده کنید

بر اساس گزارشات انجام شده، ۶۰ درصد از صفحات کاربری موفق، از فیلترهای عکس مشابه برای پست های خود استفاده می کنند. محبوب ترین فیلترهای اینستاگرام در این زمینه، Earlybird، Sierra و Ludwig می باشند.

ترکیب رنگ مختص به خود داشته باشید

استراتژی مارکتینگ با اینستاگرام - ۱۲ راه برای بهتر شدن کسب و کار در اینستاگرام

مثل مورد سوم، یک ترکیب رنگ مختص به خود داشته باشید. این رنگ باید با هویت کسب و کار شما تطابق داشته باشد. مثلا اگر کسب و کار شما در مورد خوراکی ها است، از رنگ های مناسب برای نشان دادن خوشمزگی خوراکی هایتان استفاده کنید.

همیشه از یک فونت، استفاده کنید

بازهم مثل دو مورد قبل، فونت هایتان را نیز باید، فونت هایی خاص در نظر بگیرید. در پست های مختلف از فونت های مختلف با رنگ های متفاوت استفاده نکنید. فونت خود را با وبسایت یا دیگر صفحات خود در شبکه های اجتماعی، هماهنگ کنید.

داشتن کپشن های جالب، بهتر شدن کسب و کار در اینستاگرام

کپشن ها باعث پیشرفته تر شدن پست های شما می شوند. کپشن های کوتاه، تاثیرگذار و زیبا داشته باشید. مثلا از مخاطب خود سوالی بپرسید یا از او نظرش را بخواهید. این قسمت در اینستاگرام می تواند حداکثر ۲۲۰۰ کاراکتر باشد، از حداقل این مقدار استفاده کنید.

از هشتگ‌های مخصوص استفاده کنید

یکی از کلی ترین راه های بهتر شدن کسب و کار در اینستاگرام، خاص بودن است. استفاده از هشتگ های خاص نیز از این امر مستثنی نیست. هشتگ ها نقش بسیار بسیار مهمی در سرچ شدن شما توسط کاربران دارند. اغلب کسب و کار های موفق، از هشتگ‌های مخصوص و کوتاه خود در این نرم افزار استفاده می کنند. مثلا کمپانی نایک، از هشتگ #justdoit استفاده می کند که محبوبیت بسیار زیادی نیز در بین کاربران دارد.

از عکس انسان‌ها در پست‌هایتان استفاده کنید

کاربران اینستاگرام دوست دارند در پست ها تصویر یک انسان را نیز ببینند.( تحقیقات Georgia Tech این امر را کاملا تایید می‌کند.) در بین ۱٫۱ میلیون پست مورد مطالعه، پست هایی که چهره ی انسان در داخل آنها بود، ۳۸ درصد بیشتر از آنهایی که تنها منظره بودند، بازدید شد و لایک خورد.

مسابقه ایجاد کنید

بهتر شدن کسب و کار با اینستاگرام - ۱۲ راه برای بهتر شدن کسب و کار در اینستاگرام

از بهترین راه های بهتر شدن کسب و کار در اینستاگرام، تشویق کاربران بوسیله ی مسابقات و کمپین ها می باشد. این یک راه عالی برای افزایش تعامل، ایجاد یادگیری و ایجاد تحرک در بین کاربران طرفدار شما است. مثلا آژانس Expedia از مسافران خاسته تا تجربیات سفرهای خود را به اشتراک بگذارند و برنده ی جایزه ی۵۰۰ پوندی این مجموعه بشوند.

محتوا و اخبار را به موقع ارسال کنید

از پایه ای ترین راه های بهتر شدن کسب و کار در اینستاگرام، آپدیت بودن است. اخبار و دست آورد های کسب و کار خود را مرتبا به اشتراک بگذارید و اگر محصولاتتان تغییر می کند یا بهتر می شود، آنرا به گوش بقیه برسانید.

نظرات کاربران را نیز منعکس کنید

طرفداران شما بسیار دوست دارند که پست های خودشان را در صفحه شما ببینند. از کاربران بخواهید تا برای شما پست های پیشنهادی ارسال کنند و چند مورد از آنها در صفحه خود قرار بدهید. از موثر ترین راه های بهتر شدن کسب و کار در اینستاگرام، ارتباط متقابل با مشتریان است.

با برندهای دیگر همکاری داشته باشید

بسیاری از برند های مطرح، با یکدیگر در تولید محتواهای مناسب، همکاری می کنند. برخی از آنها اجازه می دهند که مشتریان برند مقابل در صفحه آنها همکاری کند و نظرات خود را بیان کند. مثلا دو شرکت ASOS  و Birchbox در زمینه ی مواد خوراکی و لوزام آرایشی، همکاری فوق العاده را در فضای مجازی با یکدیگر دارند.

منبع: flockler

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.